-
Dominika BettmanPrezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu; prezeska zarządu (CEO) oraz dyrektorka Digital Industries spółki Siemensa w Polsce
-
Dorota NowickaKierownik Działu Innowacji Społecznych w FFW, Pełnomocnik Zarządu ds. rozwoju CSR
-
Marta Karwackasocjolożka biznesu, ekspertka ds. CSR, prowadzi blog How to Wear Fair?
-
Paulina KaczmarekManager ds. Zrównoważonego Rozwoju w grupie spółek DANONE
-
Aga Osytekprzedsiębiorczyni społeczna, ambasadorka społeczności Głuchych, ekspertka komunikacji, trenerka biznesu
-
Mirella Panek-OwsiańskaEkspertka CSR, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej
-
Bolesław RokCentrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu
-
Jacek SiadkowskiPrzedsiębiorca Społeczny, współzałożyciel i CEO Gerere Fun for Good
-
Katarzyna WierzbowskaInicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
-
Katarzyna WągrowskaAktywistka społeczna
-
Paulina GórskaPromotorka ekologicznego stylu życia, ekoaktywistka, pasjonatka CSR
-
Monika KulikEkspertka ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Orange Polska
-
Michał MiszułowiczFintech Partnership Manager w Zespole Cyfrowej Transformacji, BNP Paribas Bank Polska
-
Martyna ZastawnaZałożycielka WoshWosh
-
Małgorzata ZdzienickaPrzedsiębiorczyni i ekspertka zrównoważonego rozwoju w biznesie
-
Magdalena OlborskaCSV and Partnership Manager, Samsung Electronics Polska
-
Maciej OtrębskiStrategic Partnerships Manager w „RoślinnieJemy”
-
Joanna Gajda-WróblewskaEkspertka ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Biurze CSR, BNP Paribas Bank Polska
-
Anna WrzosekCentrum UNEP/GRID-Warszawa
-
Adrian MigońPrezes Zarządu Youth Business Poland
Dominika Bettman
Przedtem prezeska ds. finansowych (CFO) spółki. Z Siemensem związana od blisko 25 lat. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Ekonomistka z wykształcenia, humanistka z natury. Orędowniczka społecznej odpowiedzialności biznesu, aktywizacji kobiet (głównie w naukach i branżach technologicznych); propagatorka idei różnorodności i zarządzania włączającego. Przedkłada czyny nad słowa, jest więc aktywnie obecna w gremiach i inicjatywach, których działania są zgodne z kanonem jej wartości. Przewodniczy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest wiceprezydentką Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, członkinią rady programowej OEES, przewodnicząca Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz zasiada w Radzie Dostępności powołanej przez Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej. W kwietniu 2019 roku powołana przez Senat Politechniki Warszawskiej do Rady Uczelni. Wierzy w to, co robi. Robi to, w co wierzy.
Dorota Nowicka
Od ponad 15 lat zaangażowana w tworzenie i wdrażanie projektów krajowych oraz zagranicznych, w tym finansowanych ze środków UE, dotyczących wspierania przedsiębiorczości, ekonomii społecznej, edukacji zawodowej, innowacji społecznych i zrównoważonego rozwoju.
Marta Karwacka
Socjolożka biznesu, właścicielka firmy doradczej SENSA Sustainable Thinking. Jest przekonana, że zarządzanie przez wartości ma sens biznesowy i społeczny. Mocno wierzy, że świadomi konsumenci to nieodłączny element społecznej odpowiedzialności firm. Jest jurorką konkursu Verba Veritatis i Ub-Cycle. Wykładowca ALK, laureatka ELLE Style Awards 2018 za promowanie odpowiedzialności w branży mody. Prowadzi blog How to Wear Fair.
Paulina Kaczmarek
Odpowiada za realizację wizji „One Planet. One Health” w 13 krajach Europy Środkowej wraz z krajami bałtyckimi i nordyckimi. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując kilkanaście lat w konsultingu, w takich firmach jak Deloitte, czy PwC gdzie odpowiadała za świadczenie usług doradczych w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ma na koncie kilkadziesiąt projektów dla klientów z różnych branż. Pasjonatka działań na rzecz zmiany społecznej i ochrony dzikiej przyrody. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.
Aga Osytek
W latach 2013-2016 z sukcesem budowała markę Migam. Teraz tworzy Deaf Respect – Agencję badawczo-marketingową i Akademię Rozwoju Głuchych. Doradczyni biznesu w zakresach: zarządzania misją społeczną, rozwijania wpływu społecznego, komunikacji, budowania marki i kultury organizacyjnej.
Mirella Panek-Owsiańska
Członkini zarządu CSR Europe, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek. Autorka artykułów i komentarzy prasowych, wykładowczyni, mentorka, konsultantka i trenerka. Członkini jury wielu konkursów poświęconych komunikacji i CSR.
Bolesław Rok
Prof. ALK dr hab. Bolesław Rok jest dyrektorem Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie, Akademia Leona Koźmińskiego. Prowadzi studia podyplomowe „CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy”, wspólnie z Deloitte, a także szkolenia i projekty dla firm w zakresie programów etyki i odpowiedzialności biznesu, gospodarki obiegu zamkniętego oraz zrównoważonego rozwoju.
Jacek Siadkowski
Ekspert w obszarze grywalizacji, projektowania behawioralnego i przedsiębiorczości społecznej. Współzałożyciel polskiego oddziału Kairos Society – globalnej sieci młodych przedsiębiorców prowadzących biznesy mające pozytywnie wpływać na świat.
Katarzyna Wierzbowska
Przedsiębiorca społeczny, współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund. Business Angel Inwestorka. Z wykształcenia cybernetyk, absolwentka krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, uzyskała dyplom typu MBA programu Copernic na francuskich uczelniach.
Katarzyna Wągrowska
Autorka bloga Ograniczam Się i książki „Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej”(2017). Inicjatorka akcji Givebox Poznań (2016), w ramach której na ulicach miasta uruchomiono 5 szaf do wymiany rzeczami. Współzałożycielka Po-Dzielni (2018) – pierwszego w Polsce freeshopu z prawdziwego zdarzenia, oraz stowarzyszenia Po-Dzielnia Centrum Ekonomii Współdzielenia. Działa na rzecz edukowania w zakresie redukcji odpadów, recyklingu, świadomej mody (slow fashion), aktywizacji społecznej.
Paulina Górska
Promotorka ekologicznego stylu życia, ekoaktywistka, pasjonatka CSR. Managerka zarządzająca produktami internetowymi – ostatnio CEO jednej ze spółek w Wirtualna Polska Media. Prowadzi w mediach społecznościowych popularne profile @eko.paulinagorska, obserwowane przez kilkadziesiąt tysięcy osób. Autorka bloga paulinagorska.com. Prelegentka na konferencjach dotyczących zrównoważonego stylu życia. Prowadzi prezentacje w temacie ekologicznej transformacji życia oraz w obszarze świadomości problemów ekologicznych na świecie dla przedsiębiorstw, samorządów, instytucji. Zawodowo zarządzała produktami internetowymi w spółkach mediowych. Na co dzień mama Apolonii i Gai. Praktykuje ekologiczny styl życia we własnej rodzinie. Socjolożka, absolwentka UMK w Toruniu oraz podyplomowych studiów zrównoważonego rozwoju na ALK w Warszawie.
Monika Kulik
Odpowiada za przygotowanie i realizację strategii społecznej odpowiedzialności firmy, raportowanie pozafinansowe, proces dialogu z interesariuszami oraz realizację programów z zakresu integracji cyfrowej. Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Doktorantka Zarządzania na Akademii L.Koźmińskiego.
Michał Miszułowicz
Pracę w sektorze bankowym rozpoczął w 2005 roku w BRE Banku. Od 2007 roku związany z Grupą BNP Paribas. Zaczynał od bieżącej obsługi klientów korporacyjnych, potem przeszedł do obszaru Business Development i Cash Management. Był członkiem zespołu Centrum Innowacji BNP Paribas, gdzie pracował nad wewnętrznymi innowacjami i tworzył podstawy do współpracy z dostawcami najnowocześniejszych rozwiązań. Reprezentował linię biznesową bankowości korporacyjnej w projektach PSD i MiFID oraz przy integracji Fortis Bank z BNP Paribas. Team Leader odpowiedzialny za raportowanie zarządcze bankowości korporacyjnej oraz koordynowanie projektów z Grupy BNP Paribas. Doświadczony Doradca Klienta Korporacyjnego. Od 2017 w Fintech Partnership Manager w Zespole Cyfrowej Transformacji. Współorganizował dwie edycje BNP International Hackathon oraz MIT Innovators Under 35. Mentor w programach szkoleniowych akceleracyjnych dla startupów z obszaru fintech i insurtech.
Martyna Zastawna
Propagatorka idei zero waste i odpowiedzialności społecznej w biznesie. Założycielka WoshWosh (pierwszej na świecie firmy odnawiającej obuwie), wykładowczyni społecznej odpowiedzialności biznesu oraz mentorka skupiająca się na aktywizacji kobiet. Ratuje ginące rzemiosło i pomaga chronić przed likwidacją zagrożone zakłady rzemieślnicze. Udowadnia, że od podstaw można zbudować unikatowy biznes oraz że nie tylko korporacje z wielkimi budżetami mogą działać społecznie. Miłośniczka filozofii,
sztuki i estetyki w każdym calu.
Małgorzata Zdzienicka
Wspieram przedsiębiorców w transformacji społecznej i środowiskowej. Kibicuję firmom, które swoją misję społeczną rozwijają w dobrze prosperujący biznes, zdobywając serca pracowników i konsumentów. Z wykształcenia psycholog społeczny, z doświadczeniem zawodowym po 10 lat w dyplomacji i bankowości, a od 5 lat dydaktyka z etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu na UW.
Magdalena Olborska
W firmie Samsung odpowiada za projekty z zakresu odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego biznesu, szczególnie w obszarze edukacji i rozwoju przedsiębiorczości. Od 2017 roku prowadzi sieć Samsung Inkubatorów w Polsce, w tym inkubator dla start-upów #dlaPlanety tworzących rozwiązania w duchu SDGs. Wcześniej związana z rynkiem ubezpieczeniowym, m.in. członek zarządu Fundacji PZU. W PZU kierowała też zespołem sponsoringu, prewencji i CSR realizując projekty w zakresie wspierania kultury, organizacji imprez biegowych, bezpieczeństwa drogowego oraz profilaktyki zdrowotnej. Posiada również doświadczenie w PR i komunikacji wewnętrznej. Dyplomowany CSR Manager, wykształcenie: ekonomia i stosunki międzynarodowe.
Maciej Otrębski
Strategic Partnerships Manager w kampanii „RoślinnieJemy”, gdzie zajmuje się współpracą z przedsiębiorcami oraz doradztwem strategicznym w zakresie umiejętnego wykorzystania rosnącej popularności produktów roślinnych w branży spożywczej. Odpowiada za koncepcję i program konferencji Plant-Powered Perspectives. Organizator TEDxKraków, współpracuje także z agencją strategiczną Change Pilots. Wcześniej zaangażowany w Eataway, największą platformę meal-sharingową w centralnej części Europy. Absolwent ekonomii na UEK.
Joanna Gajda-Wróblewska
Od 2015 roku w Banku BNP Paribas odpowiada za wzmacnianie świadomości pracowników w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju, rozwijanie wpływu społecznego Banku, współpracę Banku z organizacjami społecznymi, zaangażowanie społeczne pracowników oraz tematykę ekonomii społecznej. Absolwentka studiów podyplomowych Manager CSR na Collegium Civitas. Prywatnie społeczniczka, mama Tymona, pasjonująca się edukacją wczesnodziecięcą i wychowująca w duchu rodzicielstwa bliskości.
Anna Wrzosek
Prawniczka, absolwentka studiów podyplomowych „CSR. Cele zrównoważonego rozwoju w strategii firmy oraz współautorka raportu „Startupy pozytywnego wpływu. Radykalna Innowacja Społeczna”. W Centrum UNEP/GRID-Warszawa odpowiada za program Climate Leadership, który buduje społeczność liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz neutralności klimatycznej.
Adrian Migoń
Można go nazwać „ojcem” wielu znaczących projektów biznesowych, z których skorzystało już ponad 600 firm. Jest przedsiębiorcą społecznym i ekspertem z zakresu przedsiębiorczości i mentoringu. Od 2008 roku wspiera początkujących przedsiębiorców w rozwoju ich firm poprzez działalność Fundacji Inkubator Technologiczny (FIT) i program Mentoringowy Youth Business Poland (YBP). Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny i Youth Business Poland. Tworzy i organizuje projekty akceleracyjne i mentoringowe dla startupów. Prowadzi warsztaty i wykłady na temat przedsiębiorczości i rozwoju firmy.